Home › Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Na odcinku ostatnich niewielu lat, stan w branży nieruchomości we Wrocławiu zasadniczo się zmieniła.

Około orientacyjnie 5 lat wstecz byliśmy w stanie kupić nowe domostwa w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą kwotę. Niestety, teraz kwoty nowoczesnych nieruchomości we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład panują w mieście stołecznym Polski lub na Pomorzu. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Powodem wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku lokali, którego wynikiem jest budowa nowoczesnych lokali, zostaje głównie znaczna migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego rejonu, a także stale polepszające się warunki pracownicze, przywabiają so siebie rzeszę ludzi którzy chcą polepszyć poziom własnego bytowania. Największym rozrostem cechuje się branża IT i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej poszukiwani. Skutkiem nawału nowych mieszkańców miasteczka jest bardzo ogromny popyt na nieruchomości mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się powstawanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Sporą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże znajdują się zainteresowani drogich lokali, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki.

Drugim czynnikiem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uczelni, które przyciągają do się studentów nawet z najdalszych końców Polski. W powiązaniu z tym wynajmujący nieruchomości mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie dużych miesięcznych opłat. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi szacunkowo osiemset złotych za miesiąc..