Home › Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa, a podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w internecie wyłaniają się obrazy z nagrywania scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby.

Jednak realizacja filmu jest dużo bardziej złożonym interesem.

Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego czynników technicznych.

Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji częstokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego klasy prace są podnośniki koszowe.

Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę autorytetów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego przedtem montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Wielokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na ulokowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Odnośnik do strony: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/