Home › Pożyczka w 15 minut bez bik

Pożyczka w 15 minut bez bik

Poprzednio przedstawialiśmy rozmaite szczegóły jakie odnoszą się do wybrania odpowiedniego projektu domu, chociaż aby móc w czymś wybierać, z początku trzeba pójść do jakiegoś biura architektonicznego. Najlepiej zatem, żeby nie było to pierwsze lepsze, albo pierwsze znalezione w książce telefonicznej. Oto kilka spraw, które warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu biura projektowego albo architekta. Poszukując właściwej firmy abo osoby, z początku polecamy przejrzeć strony internetowe wspomnianych ekspertów. Samo to jest w stanie nam sporo powiedzieć. Ale wyjątkowym źródłem wiedzy są dopiero fora internetowe, gdzie wychodzi czy rekomendacje umieszczane na ulotkach są zgodne z prawdą. Klienci, którzy już korzystali  z oferty określonego biura są w stanie powiedzieć, jak przebiegała współpraca, czy były nadprogramowe wydatki i jaki w końcu był efekt wprowadzenia projektu. Biuro, które jawi się nam jako szczególnie ciekawe, dobrze jest wcześniej odwiedzić. Mamy możliwość wtedy zapytać o rzut oka do pozostałych realizacji firmy.

Takie wrażenie z kontaktu także może sporo nam powiedzieć o tym, czego powinniśmy spodziewać się po danym projektancie.

Na pewno nie należy sugerować się przy wybieraniu biura ulotką reklamową, albo suchą notatką na internetowej witrynie.

To nie podpowie nam, czy wizja projektanta nam się spodoba, czy jak duże jest doświadczenie projektanta. Na papierze i na stronach projektanci ukazują się w najkorzystniejszym świetle, a prawda ukazuje się dopiero w trakcie bezpośredniej rozmowy. Gorzej, jeśli już po zakończeniu zlecenia,  nie jesteśmy zadowoleni z efektów.

Stad też by uniknąć podobnych spraw, decyzję dotyczącą biura trzeba podjąć nie spiesząc się, kierując się spokojną kalkulacją a nie emocjami, spowodowanymi przykładowo wizualizacją ładnych projektów w kolekcji danego biura.

Nie polecamy także kierować się stereotypami, czasami jest tak, że mniej profesjonalnie obsłuży nas spore i rozreklamowane biuro, niż projektant – wolny strzelec, jaki dość niedługo funkcjonuje na rynku..