Home › Co niesie za sobą otyłość

Co niesie za sobą otyłość

Zbędne kilogramy to nie wyłącznie defekt estetyczny. Mnóstwo osób, jakie walczą z nadwagą koncentruje się tylko na swoim wyglądzie zapominając o tym, że nadmierna ilość tkanki tłuszczowej ma prawo przełożyć się też na ogólną kondycję organizmu ludzkiego. Warto wobec tego dowiedzieć się jakich efektów zdrowotnych jesteśmy w stanie się spodziewać kiedy tak właściwie nie kontrolujemy wagi. Pierwsze, co nadchodzi na myśl to oczywiście serce.

U osób z nadwagą nadzwyczaj w wielu przypadkach obserwuje się nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca i duszności podyktowane dysfunkcjami kardiologicznymi.

Dodatkowo wzrasta także niebezpieczeństwo zachorowania na miażdżycę. W ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się wówczas blaszki miażdżycowe, które mogą prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, zaniku czucia w kończynach a też zawrotów głowy oraz chwilowych, niebezpiecznych utrat przytomności. Figury cierpiące z powodu nadwagi wystawiają też swój kręgosłup i stawy na pokaźniejsze obciążenie. Oznacza to, że po kilku latach bez ustanku trwającej otyłości są w stanie pojawić się komplikacje reumatyczne a nawet osteoporoza. Kiedy tak właściwie problem nadmiernych kilogramów zaczyna wymykać się spod kontroli należy natychmiast udać się do profesjonalisty, jaki wskaże tego przyczynę.

Nie zawsze jest to bo rezultat niezgodnej diety. Równie nieraz nadwaga ma prawo stanowić symptom toczącego się procesu chorobowego, takiego jak zespół metaboliczny a nawet cukrzyca. W obydwu wypadkach konieczne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza profesjonalisty i przyjmowanie farmakologicznych środków, jakie mogą też wspomóc utratę wagi..